egory.pl
Karpacz - www.egory.pl Karpacz - www.egory.pl Szklarska Poręba - www.egory.pl Szklarska Poręba - www.egory.pl www.egory.pl Krynica - www.egory.pl Krynica - www.egory.pl Szczawnica - www.egory.pl Szczawnica - www.egory.pl Rabka - www.egory.pl Rabka - www.egory.pl Szczyrk - www.egory.pl Szczyrk - www.egory.pl Ustroń - www.egory.pl Ustroń - www.egory.pl Wisła - www.egory.pl Wisła - www.egory.pl Zakopane- www.egory.pl Zakopane - www.egory.pl

Dziś jest


Artykuły, ciekawostki, opowiadania

Woda zdrowia doda – ustrońskie źródełka

Status uzdrowiska to dzisiaj cel starań wielu miasteczek w Polsce – wiąże się ze sporym prestiżem oraz dotacjami rządowymi. Ustroń ma szczęście cieszyć się takim tytułem od czasów przedwojennych – już w XIX wieku w tych okolicach odkryto źródła wód o leczniczych właściwościach.

 (..) więcej

Owoc miłości do małej ojczyzny - „Zbiory Marii Skalickiej”

Samo Muzeum Ustrońskie mimo naprawdę sporej powierzchni i obfitych zbiorów nie wyczerpuje tematu okolicznej historii, kultury i sztuki. Prawdziwie zainteresowani dalszym zgłębianiem wątków lokalnej historii powinni odwiedzić także Oddział Muzeum „Zbiory Marii Skalickiej”.
 
 (..) więcej

Dla spragnionych pięknych widoków – wyciąg krzesełkowy na Palenicę

Nawet jeśli podczas pobytu w Ustroniu poświęcimy nieco czasu na zwiedzanie muzeów czy galerii sztuki ludowej, powszechnie wiadomo, że główną atrakcją takich wakacji są góry. I chociaż ze względów zdrowotnych czy kondycyjnych nie każdy jest w stanie wdrapać się na szczyt, każdy może wjechać tam wyciągiem – przynajmniej jeśli chodzi o Palenicę.

 
 (..) więcej

Mały zalew pośród gór – Staw Kajakowy

Zapewne każdy z nas chociaż raz w życiu słyszał o sławnych Zawodach w Pływaniu Na Byle Czym. Równie prawdopodobne, że nie zapamiętaliśmy dokładnie, gdzie podobne zmagania mają miejsce. Okazuje się, że ich areną jest Staw Kajakowy w Ustroniu.

 (..) więcej

Industrialna przeszłość – Muzeum Ustrońskie

Nie wszyscy odwiedzający Ustroń zdają sobie sprawę z faktu, że dawniej miasteczko to było ważnym ośrodkiem hutniczym. Tę i inne karty jego historii odkryje przed nami Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego.

 (..) więcej

Jak żyło się dawniej – Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”

Polacy lubią skanseny – świadczyć może o tym liczna obecność mniejszych czy większych placówek tego typu w wielu polskich miastach i miasteczkach. Także w Ustroniu znalazło się miejsce dla niewielkiego, ale ciekawego skansenu, jakim jest Muzeum Regionalne „Stara Zagroda”.

 (..) więcej

Ustrońska Gubałówka, czyli kolej linowa na Wielką Czantorię

Ważnym punktem wycieczkowym dla każdego turysty odwiedzającego Ustroń powinna być góra dumnie spozierająca na miasteczko z wysokości – Wielka Czantoria. Chociaż wycieczka piesza z pewnością sprawi wiele radości, prawdziwą atrakcją jest wjazd na górę koleją linową.

 (..) więcej

W środku i na zewnątrz – różne oblicza Biblioteki Miejskiej w Ustroniu

Zwiedzanie bibliotek zazwyczaj fascynuje jedynie bibliofilów, filologów, jednym słowem – pasjonatów literatury. Biblioteka Miejska w Ustroniu to jednak przypadek szczególny – przyciąga tłumy turystów zupełnie standardowych. Skąd to zainteresowanie?
 
 
 (..) więcej

Nowoczesna przestrzeń dla kultury – Amfiteatr w Ustroniu

Prężnie funkcjonujący Miejski Dom Kultury „Prażakówka” w Ustroniu chętnie i często wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, organizując liczne koncerty i spektakle. W lecie większość takich wydarzeń odbywa się w przestrzeni prawdziwego oczka w głowie miejskich włodarzy – w ustrońskim amfiteatrze.
 
Wygoda i funkcjonalność
 
Obiekt ten, malowniczo położony w rozległym, zajmującym sporą część centrum miasta Parku Kuracyjnym, tuż obok promenady spacerowej, zajmuje powierzchnię ok. 12500 m kw. Mieści jednorazowo około 2800 osób. Wyposażony w luksusowe garderoby oraz szerokie zaplecze gastronomiczne i sanitarne uznawany jest za jeden z najnowocześniejszych amfiteatrów w kraju.
 
Mimo iż wiele polskich miejscowości posiada obiekty tego typu, amfiteatr w Ustroniu jest wyjątkowy – jest jednym z kilku w Polsce, który posiada zadaszoną nie tylko scenę, ale także widownię. Dzięki temu niezależnie od pogody wszystkie zaplanowane imprezy mogą odbywać się tutaj bez przeszkód. 
 
 
 
 (..) więcej

Przyjemne z pożytecznym – zapora na Jeziorze Czerniańskim

Mniej uważni turyści, jak i ci, którzy Wisłę odwiedzają jedynie weekendowo, mogą przegapić niektóre z jej skrzętnie ukrytych perełek. Wszyscy kojarzą z tym beskidzkim miasteczkiem Baranią Górę, lecz czy wiedzą o istnieniu w jej sąsiedztwie urokliwego Jeziora Czerniańskiego?

 (..) więcej
« powrót

Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę w polskich górach - Sudety? Pieniny? Tatry? Beskidy? Kliknij!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.