egory.pl
Karpacz - www.egory.pl Karpacz - www.egory.pl Szklarska Poręba - www.egory.pl Szklarska Poręba - www.egory.pl www.egory.pl Krynica - www.egory.pl Krynica - www.egory.pl Szczawnica - www.egory.pl Szczawnica - www.egory.pl Rabka - www.egory.pl Rabka - www.egory.pl Szczyrk - www.egory.pl Szczyrk - www.egory.pl Ustroń - www.egory.pl Ustroń - www.egory.pl Wisła - www.egory.pl Wisła - www.egory.pl Zakopane- www.egory.pl Zakopane - www.egory.pl

Dziś jest


Niezwykłe położenie Ustronia wśród malowniczych zboczy, różnica wzniesień pomiędzy centrum miasta a Czantorią Wielką i Równicą (ponad 500 m), oznakowane szlaki spacerowe i turystyczne oraz urządzenia sportowo-rekreacyjne - stwarzają doskonałe warunki do uprawiania górskiej turystyki pieszej, narciarskiej, rowerowej oraz innych sportów letnich i zimowych.

Jedną z największych atrakcji kurortu jest Leśny Park Niespodzianek. Pokazy drapieżnych ptaków odbywają się trzy razy dziennie przyciągając nawet 400 osób. Turyści z zapartym tchem wysłuchują historii o zwierzętach, które na ich oczach wzbijają się w powietrze, spadają na podstawioną ofiarę i biegają na komendę.

W Ustroniu bardzo popularne są też zabawy z adrenaliną: na poligonie paintballowym działającym przy hotelu Daniel, czy w dwóch parkach linowych na Równicy oraz Czantorii.


Turyści korzystają ze stanicy kajakowej w centrum uzdrowiska.Turyści zaglądają też do Muzeum Regionalnego "Stara Zagroda", gdzie zobaczyć można jak przed wiekami żyło się w typowej chacie, czy wybierają się na krótkie wycieczki kolejkami linowymi na Palenicę albo Czantorię.  Na górze znajduje się wieża widokowa i letni tor saneczkowy .

Drewniany kościół św. Anny w Nierodzimiu z 1769 roku z późnobarokowym ołtarzem i obrazami z XVIII i XIX wieku. W centrum stoi murowany kościół św. Klemensa z 1787 roku. We wnętrzu zachował się ołtarz z końca XVIII wieku z ciekawymi rzeźbami świętych Piotra i Pawła oraz ambona z XIX wieku. W rejestrze zabytków jest też ewangelicki kościół apostoła Jakuba Starszego i katolicki Podwyższenia Krzyża Świętego.

Wyciągi narciarskie:
 
Polanka Czantoria,
tel. 0 (prefix) 33 854 51 23
Gospoda pod Czantorią - przy wyciągu
typ wyciągu: talerzykowy
długość: 250 m
trasa: łatwa
 
 
 
Kolej Linowa Czantoria,
tel. 0 (prefix) 33 854 35 50,
www.czantoria.com.pl

Wyciąg "Kolej Linowa Czantoria"
typ wyciągu: krzesełkowy
długość: 1640 m
trasa: nr 1 - 1900 m (trudna)
trasa: nr 2 - 2600 m (średnia)

Wyciąg "Faturka" (część trasy nr 2)
typ wyciągu: orczykowy
długość: 670 m
trasa: 670 m (średnia)
 
Wyciąg "Stokłosica"

typ wyciągu: talerzyk
długość: 198 m
trasa: 198 m (łatwa, dla dzieci)

Wyciąg "Solisko"
typ wyciągu: talerzyk
długość: 340 m
trasa: 340 m (średnia







zobacz także:






Chcesz uzyskać zniżki na noclegi, do pubów, do restauracji, na imprezy?
Dowiedz się więcej - zapisz się do naszego biuletynu!
Sprawdź pogodę w polskich górach - Sudety? Pieniny? Tatry? Beskidy? Kliknij!

Wiatr: km/h
Chciał(a)byś się dowiedzieć "gdzie-co" jest? Nie możesz gdzieś trafić? Skorzystaj z interaktywnej mapy na naszych stronach.